Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университеті (ҚазҰАИУ) Global MDP Classroom халықаралық білім консорциумымен бірлесіп әзірленген тұрақты даму жөніндегі жаңа халықаралық бастамаға қосылды. Бұл бастама және білім беру бағдарламасы тұрақты даму және экологиялық тұрақтылық саласындағы жаһандық мәселелерді тиімді шеше алатын мамандарды дайындауға бағытталған.

Тұрақты даму курсы (Тұрақты дамудың негізі) студенттерге әлемнің жетекші сарапшыларынан білім мен дағдыларды алудың бірегей мүмкіндігін ұсынады. Global MDP Classroom консорциумына Колумбия университеті, Массачусетс технологиялық институты (MIT), Берклидегі Калифорния университеті және басқа да халықаралық мойындалған университеттер сияқты беделді оқу орындары кіреді. Бағдарлама климаттың өзгеруіне, биоәртүрлілікті сақтауға және табиғи ресурстарды тұрақты басқаруға қатысты мәселелерді шешуге пәнаралық көзқарасқа бағытталған.

Курс аясында студенттер әртүрлі елдердегі әріптестерімен бірлескен жобаларға қатысады, бұл оларға академиялық дағдыларды дамытуға ғана емес, сонымен қатар жаһандық контексте тәжірибе алмасуға мүмкіндік береді. ҚазҰАУ қазіргі заманның сын-қатерлеріне төтеп беруге дайын және қоғам мен қоршаған ортаның игілігі үшін жұмыс істейтін көшбасшылардың жаңа буынын қалыптастыруға үлес қосуға ұмтылады.