Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университетінде Норвегия делегациясымен кездесу

2024 жылдың 5 қыркүйегінде Қазақ Ұлттық аграрлық зерттеу университетінде (ҚазҰАЗУ) «Bike for peace» атты  Норвегия делегациясымен кездесу өтті.

Кездесу ҚазҰАЗУ қызметкерлерімен және студенттерімен дәріс форматында өтті.  Жиын қазіргі кездегі жағдайларды, жастардың ауыл шаруашылығы саласын дамытудың маңыздылығын дамыту және білім деңгейін арттыруға бағытталды.

Кездесуге қатысты
  ҚазҰАЗУ және Bike for Peace өкілдері: Tore Nærland – «bike for peace» қозғалысының басшысы (президенті), Frank Tomlinson – «Bike for peace» қозғалысының вице-президенті, Olga Khodokova – норвегиялық Ølen Betong,
  Lars Ingar Birkelund компаниясының жоба менеджері  – Норвегия қоғам қайраткері, музыкант.
Дәрісте ауылшаруашылық мамандықтарының маңыздылығы, азық-түлік қауіпсіздігі мен азық-түлік өндірісінің бүгінгі таңда қаншалықты маңызды екендігі туралы сұрақтар талқыланды.  Бұл салада студенттердің көбірек білім алуы, әлем бейбітшілігін қолдап, салауатты өмір салтын ұстануы үшін жастар арасында мәселені көтеру маңызды.

Марафондардың, түрлі спорттық іс-шаралардың мысалдары, сондай-ақ Норвегиядан келген осы өкілдердің кездесулерге қатысуы, олардың қозғалысын қолдау үшін жастарды ерекше атап, тарту туралы мысалдар келтірілді.  Кейінірек бейне көрсетілім және жедел сауалнама жүргізіліп, соңында белсендірек қатысушылар сыйлықтарға ие болды.

Норвегиядан келген өкілдер ҚазҰАЗУ-де өсімдіктер мен ағаштарды микроклондық көбейту зертханасында болып, бірлескен іс-шаралардың стратегиялық бағыттарын белгіледі.  Кейін Агрохаб пен Су хабында болып, қос дипломдық білім беру бағдарламаларын әзірлеу, академиялық ұтқырлықты дамыту, студенттердің (бакалавр, магистратура, PhD докторантура) ғылыми тағылымдамадан өтуі, іске асыру сияқты маңызды бағыттардың қамтылғанын атап өттік. бірлескен ғылыми жобалар, профессорлық-оқытушылар құрамының дәрістері.

Қонақтар ҚазҰАЗУ жұмысымен танысып, білім беру әлеуеті мен инновациялық ауылшаруашылық зерттеулеріне жоғары баға берді.
 Өтетін орны: Алматы қ., Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университетінің Вагиненген университетімен жұмыс институты, 1-кабинет
 Уақыты: 11:00-13:00