АЛМАТЫДА БАҚТАР ГҮЛДЕДІ

Алматының көктемі керемет қой, шіркін!

Айналаң мың бояумен құлпырып, ғажайып жап-жасыл әлем жаныңызды баурап алады. Әсіресе, қаланың шулы өмірінен уақыт тауып шығып, тау бөктеріндегі әсем табиғатты көрсеңіз, көңіліңіз әп-сәтте жадырап сала береді.

✅ Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университетінде білім алып жүрген болашақ жас аграномдар тұмса табиғаттың осы бір қайталанбас сәттерін күн сайын көріп, гүлдер мен жеміс ағаштарын мәпелеп, практикалық дәрісті тамаша көңіл-күймен жалғастырып жүр.

✅ KazNARU базасы саналатын «Агроуниверситет» оқу-тәжірибелік шаруашылығы Алатаудың баурайындағы Талғар ауданы Байбұлақ ауылында орналасқан.

✅ 2019 жылдан бастап аумағы 1,5 га болатын «Интенсивті бақ» Қазақстан-Нидерланды орталығы жұмыс істейді және Нидерланд технологияларын пайдалана отырып, жеміс-жидек дақылдарының жаңа сорттары мен тамыр сабақтарын өсірудегі инновацияларды пайдалануды қамтамасыз етеді.

✅ «Қазіргі уақытта «Агробиология» факультетінің «Жеміс-көкөніс шаруашылығы», «Өсімдік қорғау және карантин», «Өсімдіктер туралы ғылым және технологиялар» білім беру бағдарламасымен оқитын 2-3 курстың 47 студенті көктемгі өндірістік практикадан өтуде», - дейді факультет деканы Ержан Абилдаев.

✅ Мұнда студенттерге ауыл шаруашылығы, жеміс-көкөніс шаруашылығы және өсімдік қорғау саласындағы теориялық білімдерін практикамен ұштастыруға барлық қажетті жағдай жасалынған.

KazNARU Баспасөз қызметі.