“Көміртегі шығарындыларын азайту бойынша университет саясаты» тақырыбында онлайн воркшор ұйымдастыру ”

Бұл воркшоп 2023 жылдың 27 шілдесінде Қазақстандағы жоғары оқу орындарының өкілдерімен QS халықаралық рейтингісінің нысандарын толтыруды талқылау үшін онлайн режимінде өтті.  Келесі мәселелер талқыланды:
 1) Сіздің университетіңізде 2010 жылға қарай көмірқышқыл газының шығарындыларын азайту мақсаты бар ма;
 2) университеттің негізгі жылдағы көміртегі шығарындыларының көрсеткішін қалай есептейтінін;
 3) университет корпоративтік стандарттарға және басқа да жалпы қабылданған нормаларға сәйкес көміртегі шығарындылары бойынша қандай есеп жүргізеді?
 Воркшопта университет өкілдері формаларды толтыру туралы қысқаша айтып, әріптестерімен есептер мен пайдалы сілтемелермен бөлісті.  Көмірсутегі іздерін есептеу, қандай нормативтік құжаттар қажет және олар жалпыға қолжетімді ме деген сұрақтар қойылды.  Осы ақпаратты бөлісе алатын немесе бөлісуге құқығы бар ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен келіссөздер жүргізу туралы мәселелер көтерілді, сонымен қатар деректермен бөлісетін Қазақстанның ірі университеттері де аталды, алайда бұл мәселе бойынша құжаттарға ашық қолжетімділікке байланысты кейбір қиындықтар бар.